Zderzenie dwóch rowerzystek na chodniku. Jedna doznała poważnych obrażeń, druga miała ponad dwa promile alkoholu

Policjanci z posterunku w Maciejowicach wyjaśniają okoliczności wypadku, podczas którego zderzyły się dwie rowerzystki. Jedna z nich z obrażeniami trafiła do szpitala. Druga – była kompletnie pijana. Przypominamy, że użytkownicy rowerów podczas uderzenia są narażeni na ciężkie obrażenia i nie muszą one być rezultatem wyłącznie zderzenia z samochodem.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

W piątek po godzinie 11 w Maciejowicach na ulicy Lubelskiej doszło do zderzenia dwóch rowerzystek. Policjanci pracujący na miejscu wstępnie ustalili, że 51-letnia kobieta, jadąc rowerem ulicą Browarną, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu innej cyklistce, jadącej chodnikiem ulicą Lubelską. W wyniku zderzenia 66-letnia poszkodowana z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Oprócz ogólnych potłuczeń, doznała złamania kości stopy. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że 51-latka była pijana – w jej organizmie znajdowały się ponad dwa promile alkoholu.

Sezon rowerowy jest w pełni i to zdarzenie pokazuje, jak ważne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa przez rowerzystów – nie tylko na drogach, ale i na ścieżkach rowerowych.

Garwolińscy policjanci stale przypominają, że każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze – nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu. Pijany rowerzysta najpoważniejsze zagrożenie stwarza dla siebie i innych niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dla nich każde zdarzenie drogowe – nawet bez udziału innego pojazdu – może spowodować poważne obrażenia.

Pamiętajmy, że wsiadając na rower trzeba być wypoczętym i trzeźwym. Podstawą bezpiecznej jazdy jest również zakładanie kasków i innych elementów ochronnych oraz zadbanie o to, by być widocznym na drodze czy trasie rowerowej. Apelujemy do rowerzystów, aby poruszając się swoimi jednośladami zawsze obserwowali drogę i otoczenie. Rowerzyści powinni zwracać uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ poruszając się po ścieżce czy chodniku, mogą zderzyć się nie tylko z innym rowerzystą, ale i pieszym.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c