Zderzenie z krową na Mazowszu. Dwie osoby trafiły do szpitala

Dwie osoby zostały zabrane do szpitala w wyniku zdarzenia drogowego, które miało miejsce wczoraj późnym wieczorem w Wydmusach. Kierujący vw uderzył w krowę, która prawdopodobnie w wyniku burzy uciekła z pastwiska i wtargnęła na jezdnię. Poza tym tylko na przestrzeni ostatnich kilku dni odnotowano na naszym terenie 3 zdarzenia z udziałem dzikiej zwierzyny. Dlatego apelujemy do kierowców o ostrożność i o ograniczenie prędkości jazdy zwłaszcza w rejonach lasów, a także pól, gdzie niebezpieczeństwo nagłego pojawienia się dzikich zwierząt na drodze jest bardzo duże.

Fot. Pixabay

Wczoraj kilkanaście minut po godzinie 22 na stanowisko kierowania wpłynęła informacja dotycząca zdarzenia drogowego w Wydmusach. Na miejsce jako pierwszych skierowano policjantów z Komisariatu Policji w Myszyńcu.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący vw 62 – letni mieszkaniec województwa warmińsko mazurskiego podróżując wraz z 29 – letnią mieszkanką Warszawy podczas silnych opadów deszczu przy ograniczonej widoczności uderzył w krowę, która wtargnęła na drogę. Zarówno kierowca, jak i pasażerka zostali zabrani do szpitala, natomiast zwierzę padło.

Na miejsce przybył także jego właściciel, który oświadczył, że pozostawione na pastwisku krowy prawdopodobnie przestraszyły się burzy, rozerwały ogrodzenie i wbiegły na drogę.

Na przestrzeni kliku ostatnich dni odnotowaliśmy także 3 zdarzenia z udziałem dzikich zwierząt.

Pamiętajmy, że dzikie zwierzęta potrafią nagle wtargnąć na jezdnię, która przecina ich utarte ścieżki i trasy. Dlatego apelujemy o zmniejszenie prędkości i wyobraźnię, m.in. podczas jazdy w terenach leśnych.

Zmniejszenie prędkości z pewnością pomoże nam na unikniecie tego rodzaju zdarzeń, bądź też zminimalizowanie ich negatywnych skutków.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c