ZDM: „Sześć fotoradarów melduje wykonanie zadania! Na moście Poniatowskiego kierowcy jeżdżą przepisowo”

„44,5 km/h – to dziś średnia prędkość pojazdów na moście Poniatowskiego i wiadukcie będącym jego przedłużeniem. Według pomiarów prędkości, które ZDM przeprowadził w środę, dozwoloną przepisami prędkość wciąż przekracza tam co czwarty kierowca, ale najczęściej nieznacznie. Ci, którzy gnają tak szybko, że powinni stracić prawo jazdy… Cóż, ich już nie ma. To efekt zakupienia i zamontowania przez miasto fotoradarów.” – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie.

Fot. ZDM

„Radary ma Moście Poniatowskiego wzbudziły spore zainteresowanie głównie ze względu na fakt, że stanęły na zabytkowym moście zaburzając w ten sposób jego estetykę. Żółte „szafy” nie współgrają stylistycznie z mostem, jednak jak przekonuje ZDM są potrzebne.

„Od kilku tygodni fotoradary na moście już są włączone. Efekt? Rewelacyjny! Spośród 41754 kierowców, którzy w ostatnią środę przejechali przez most (20 744 w stronę centrum, 21 010 w kierunku Pragi), prędkość przekroczyło „zaledwie” niecałe 11 tys., czyli ok. 27 proc. W zdecydowanej większości były to przekroczenia nieznaczne, czyli o kilka kilometrów na godzinę ponad dopuszczalne 50 km/h. To wciąż naganne zachowanie, jednak przed montażem fotoradarów gnanie o 20-30 km/h lub więcej ponad limit prędkości było normą.

Przez całą środę prędkość ponad 100 km/h, czyli taką, za jaką na moście traci się prawo jazdy, zmierzyliśmy… jeden raz.” – czytamy w komunikacie ZDM.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c