ZDM zlikwidował parking na Targówku. Mieszkańcy: „władza zabiera nam pracę!” [AKTUALIZACJA – ZDJĘCIA]

Dziś informowaliśmy, ZDM zlikwidował dziki parking przy rondzie ONZ, stawiając przy chodniku słupki. Podobnie postąpiono na ul. Św. Wincentego na Targówku. O ile w pierwszym przypadku samochody przeszkadzały w wejściu do metra, o tyle w drugim nikt nie miał nic przeciwko – skarżą się mieszkańcy i wywieszają wymowne transparenty.

Fot. Dominika Białek

Fot. Dominika Białek

„Władza zabiera nam pracę” – między innymi takie oto transparenty zawisły przy ul. św. Wincentego. Mieszkańcy oraz sklepikarze twierdzą, że od czasu postawienia słupków nie mają łatwego życia. Obroty tych ostatnich spadły o połowę, bo nikt nie chce zatrzymywać się już koło ich sklepików i wpadać na szybkie zakupy. Mieszkańcy natomiast mówią, że służby ratownicze i porządkowe nie mają gdzie się zatrzymywać i tamują ruch w tym miejscu.

„Nie jesteś my zwolennikami osłupkowywania wszystkiego ale w tym miejscu św. Wincentego krzyżuje się z ul. Cmentarną. A parkowanie przy skrzyżowaniu jest niedopuszczalne” – mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM dla portalu Fakt24, który opisał całą sprawę. Czy mieszkańcy osiągną swój cel? Z wypowiedzi wynika, że ZDM nie mógł postąpić inaczej, bo tak nakazuje prawo. Mieszkańcy mogą co prawda parkować nieopodal, bo ZDM wybudował parking. Kierowcom nie jest jednak po drodze, tak samo, jak służbom porządkowym.

[AKTUALIZACJA] Na Facebooku pojawiły się zdjęcia z podpisem: „Tak wyglądają dostawy na Wincentego. Słupki rujnuja handel.”

Fot. Dominika Białek


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.