ZDM zwęził Mickiewicza i wymalował ścieżkę rowerową

Zarząd Dróg Miejskich wprowadzając SPPN na Żoliborzu i Ochocie likwiduje miejsca parkingowe oraz zwęża ulice. Dodatkowo celem jednego pasa ruchu robiona jest ścieżka rowerowa oraz kilka miejsc parkingowych, które i tak tam były.

Pasy rowerowe i miejsca parkingowe na ul. Mickiewicza — więcej dla kierowców i dla rowerzystów

Ulica zmienia się na dwóch odcinkach — do ul. Potockiej do pl. Wilsona i od pl. Wilsona do ul. gen. Zajączka.
1⃣ Na pierwszym z odcinków wymalujemy legalne miejsca postojowe z uszanowaniem dotychczasowego sposobu parkowania. Ulica do niedawna miała tutaj formalnie dwa pasy ruchu. Skrajny prawy pas na obu jezdniach był jednak zajęty przez parkujących kierowców, taką opcję dawały istniejące znaki.
🅿 W strefie płatnego parkowania miejsca postojowe muszą być precyzyjnie oznakowane zarówno znakami pionowymi, jak i poziomymi (malowanie na nawierzchni). Trzeba było wipodjąć decyzję co do przyszłości tego odcinka. Wyznaczyliśmy równoległe miejsca postojowe po obu stronach ulicy na całej jego długości, aczkolwiek z zachowaniem istniejących pojedynczych zatok do parkowania skośnego. Do dyspozycji kierowców jadących ulicą Mickiewicza realnie pozostanie cały czas jeden pas ruchu, a obok parkować będą samochody.
🚲 Do zagospodarowania pozostał pas jezdni o szerokości ok. 5 metrów. Zbyt duży jak na jeden pas ruchu i jednocześnie zbyt mały, aby wyznaczyć na nim dwa pasy. Dlatego wzdłuż miejsc parkingowych, z zachowaniem niewielkiego bufora, wyznaczone zostały jednokierunkowe pasy rowerowe. Dobiega końca ich oznakowywanie. Po zakończeniu prac rowerzyści powinni, tak jak wcześniej, jechać po jezdni, jednak ich poczucie bezpieczeństwa zwiększy się. Wyznaczenie pasów to kolejny krok w kierunku budowy rowerowej trasy północ-południe biegnącej przez centrum miasta korytarzem Mickiewicza-Andersa-Marszałkowska.
2⃣ Mniejsze zmiany zostały wprowadzone na dalszym odcinku ul. Mickiewicza. Pasy postojowe na jezdni zostały wyznaczone po zachodniej stronie na odcinku plac Wilsona — Mierosławskiego oraz na wysokości placu Inwalidów. To kilkanaście nowych miejsc postojowych. Łącznie w ramach wdrażania SPPN na Żoliborzu utworzymy ponad 200 nowych ogólnodostępnych miejsc. Parkowanie na jezdni jest wdrażane m.in. na Broniewskiego, Słowackiego, Krasińskiego i Krajewskiego” – pisze ZDM.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c