Zerwali jej saszetkę i zaczęli dusić

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Jak wynika z relacji pokrzywdzonej kobiety, 36-letni Sebastian S. i 44-letni Sylwester P. najpierw ją dusili, a następnie zerwali jej saszetkę z gotówką i uciekli. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

Fot. KSP

Fot. KSP

Zdarzenie miało miejsce wieczorem w centrum miasta. Do sprzedającej warzywa i owoce kobiety podeszły dwie nieznane jej osoby. Pytały o pracującego tu wcześniej mężczyznę, ich rzekomego dłużnika. Kiedy pokrzywdzona powiedziała, że nikogo takiego nie zna, Sylwester P. rzucił się na nią i zaczął ją dusić. W tym czasie jego kompan Sebastian S. zerwał kobiecie z pasa saszetkę z utargiem, w której znajdował się około 500 złotych. Po chwili obaj uciekli.

Napadnięta i okradziona kobieta zgłosiła sprawę Policji. Ustaleniem danych personalnych sprawców napadu i ich zatrzymaniem zajęli się funkcjonariusze ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. To oni dzięki wnikliwej analizie nagrań z monitoringu, szeregu czynnościom procesowym i żmudnej pracy operacyjnej zatrzymali obu podejrzanych o to przestępstwo mężczyzn.

36-letni Sebastian S. i 44-letni Sylwester P. usłyszeli już zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu. Obaj byli już wcześniej notowani za inne poważne przestępstwa, w tym także rozbój. Dlatego obaj za to, co zrobili odpowiedzą w warunkach recydywy, co może oznaczać dla nich odpowiedzialność karną do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Fot. KSP

Fot. KSP


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c