Zerwany sufit w McDonald’s. Interweniował PINB

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie zarwania sufitu w restauracji McDonald’s w Jankach.

1 sierpnia w restauracji znajdującej się przy Placu Szwedzkim w Jankach doszło do zarwania podwieszanego sufitu, który spadł na klientów. Nikomu jednak nic się nie stało, a na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe.

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Pruszkowie interweniował w tej sprawie. 4 sierpnia przeprowadził kontrolę w McDonald’s. Według raportu wynika, że bezpośrednią przyczyną sytuacji było zerwanie rozporowych kołków mocujących na skutek ich wyeksploatowania i przekroczenia ich nośności na wyrwanie z podłoża betonowego.

Jak poinformowała portalowi WPR24 Renata Bućko, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego:

„W dniu oględzin restauracja była wyłączona z użytkowania, prowadzona była działalność w systemie McDrive. Wewnątrz budynku wykonywano prace remontowo-budowlane. Kierownik restauracji poinformował, iż po zarwaniu się sufitu zlecono wykonanie, osobie posiadającej odpowiednie uprawnienia budowlane, ekspertyzy technicznej, która ma na celu wykazanie co było przyczyną zaistniałej sytuacji”

Dalsze czynności jakie zalecono to demontaż całości sufitu i odtworzenie go od podstaw, używając nowych materiałów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c