Zginął pod kołami samochodu. Nie żyje gwiazda architektury, projektant warszawskiego wieżowca

Nie żyje Helmut Jahn, znany współczesny architekt, odpowiedzialny za wiele budynków na świecie. Zginął pod kołami samochodu jadąc na rowerze. Miał 81 lat.

Fot. Pixabay

Do wypadku doszło w Capton Hills na przedmieściach Chicago. Dokładny przebieg będzie wyjaśniała policja, jednak ze wstępnych ustaleń wynika, że Helmut Jahn wjechał na skrzyżowanie, na które wjeżdżały właśnie samochody. Architekt zginął na miejscu.

Helmut Jahn w Warszawie zaprojektował 160-metrowy wieżowiec Cosmopolitan za co otrzymał Nagrodę Architektoniczną Prezydenta Warszawy.

Helmut Jahn zaprojektował mnóstwo projektów na całym świecie. W momencie, gdy zaprojektował wieżowiec miał ich na koncie już ponad sto. Spod jego pióra wyszły projekty m.in. Sony Center w Berlinie, State of Illionois Center w Chicago, Higlight Munich Buisness Towers, One Liberty Place w Filadelfii, Wieży Targowej we Frankfurcie czy Wież w Las Vegas.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c