Zima nadchodzi! W prognozach pojawił się pierwszy śnieg!

Kto jeszcze na wyjął z szafy zimowych kurtek, najwyższy czas. Według zapowiedzi synoptyków już wkrótce możemy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem, a nawet samego śniegu. 

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

W tym roku mieliśmy upalny lipiec i część sierpnia, później pojawiło się ochłodzenie, które towarzyszyło nam na zmianę z ciepłą pogodą. W ubiegłym tygodniu pojawiły się ostatnie letnie temperatury, jednak tylko za dnia. Nocą temperatura znacząco spadała, można było odczuć, że mamy już jesień.

Jak się okazuje, wkrótce odczujemy już zimę. Prognozy wskazują, że pierwszy śnieg może pojawić się w Polsce w okolicach 22-23 października i to prawie w całym kraju. Jednak przewidywania synoptyków nie są już tak zgodne jeśli chodzi o ilość śniegu, bo wynika z nich że od 1 do nawet 20 centymetrów. Pojawią się także opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

W tym roku śnieg spadł  już kilkukrotnie w szczytowych partiach Tatr. Jak podkreślają meteorolodzy, raz na średnio 5-6 lat pierwszy śnieg pojawia się już w październiku. Zazwyczaj dzieje się to w listopadzie i grudniu, a prawdziwą zimę mamy dopiero w późniejszych miesiącach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c