Zjednoczona Lewica chce powrotu tęczy na Pl. Zbawiciela. "blizna na sercu kulturalnej mapy Warszawy"

Zjednoczona Lewica, a więc koalicja SLD, TR, PPS, Unii Pracy i Zielonych domaga się zwiększenia wydatków na kulturę oraz powrotu tęczy na Pl. Zbawiciela. Jak twierdzi Barbara Nowacka, była to decyzja podjęta „wbrew większości opinii Warszawiaków”.

Fot. Wikipedia

Fot. Wikipedia

„Tę decyzję podjęto z przyczyn koniunkturalnych” – twierdzi Barbara Nowacka, która jest „jedynką” na liście Zjednoczonej Lewicy w Warszawie – „Nie może być tak, że ulegając grupom nacisków i wbrew większości opinii Warszawiaków doprowadzono do demontażu tęczy. Gdy dojdziemy do władzy, dopilnujemy, żeby władze miasta przywróciły instalację”. Posłanka oznajmiła również, że nie przyjmuje tłumaczenia ratusza, który twierdzi, że była to tylko instalacja czasowa. Jej zdaniem jest to „tchórzliwe” i zabrakło w tej sprawie konsultacji z warszawiakami. „Puste miejsce po tęczy jest blizną na sercu kulturalnej mapy Warszawy” – dodała Barbara Nowacka.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.