Złe informacje dla kierowców. Podróżowanie autem będzie jeszcze droższe! Ceny idą w górę!

Według raportu Biura Maklerskiego Reflex, w ostatnich dniach odnotowano dziesięciogroszowy skok cen oleju napędowego i benzyn na stacjach w Polsce. Jak się jednak okazuje, to nie koniec podwyżek. Wkrótce jazda samochodem będzie jeszcze kosztowniejsza!

Fot. Pixabay

Jak podaje Biuro Maklerskie Reflex, w Polsce benzyna bezołowiowa 95 kosztuje 4,96zł/l, bezołowiowa 98 5,24 zł/l, olej napędowy 4,95 zł/l, a autogaz 2,47 zł/l. Oznacza to, że w ciągu ostatniego tygodnia ceny wzrosły o około 10 groszy.

Ceny benzyn osiągnęły najwyższy poziom od roku. I wszystko na to wskazuje, że to nie koniec podwyżek. Portal e-petrol zapowiada kolejne skoki cen. Jak tłumaczy, zmiany zwyżkowe obserwuje się na rynkach międzynarodowych, dlatego drożej jest również w Polsce. Dodatkowo, pod koniec lutego zauważono dalsze wzrosty cen również ropy naftowej. Brent w Londynie poprawiła ponadroczne maksima cenowe i kilka dni temu jej cena sięgnęła 67,7 dolarów za baryłkę.

Dlatego jeśli planujemy wyjazdy samochodem, musimy zaopatrzyć się w odpowiednią ilość gotówki. Podróżowanie  zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami będzie coraz bardziej kosztowne. W tej chwili najtańsze paliwo jest na południu kraju. W województwie śląskim za benzynę bezołowiową średnio zapłacimy 4,77 zł. Tyle samo kosztuje diesel. Natomiast autogaz najtańszy jest w łódzkim. Tam za litr płaci się 2,36 zł.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c