Złobek, osiołki, kozy i owca czyli żywa szopka przy Katedrze Floriana

DSC_0401
Jak informowaliśmy przy Katedrze Św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika mieszczącej się na warszawskiej Pradze zorganizowano żywą szopkę. Pod żłobkiem – w którym umieszczono małego Jezusa, Marię i Józefa – znajdują się kozy. Obok zadomowiły się dwa osiołki i owca. Szopkę zorganizował Urząd m. st. Warszawy dla dzielnicy Praga-Północ. W pracach uczestniczyli także Kuria Diecezji Warszawsko-Praskiej, Dom Kultury „Praga”, a także Ogród Zoologiczny od który dostarczył zwierzęta.

Pomysł na żywą szopkę praską narodził się w zeszłym roku z inicjatywy zarządu. Zeszłoroczna szopka cieszyła się dużym powodzeniem wśród mieszkańców i dlatego podjęliśmy decyzję o kontynuacji. W tym roku mamy więc drugą edycję – powiedział Warszawie w Pigułce Pan Arkadiusz Werelich, Naczelnik Wydziału Kultury Urzędu – Dzielnica współpracuje ściśle z ZOO i bardzo sobie cenimy tę współpracę. ZOO, jako współorganizator tego wydarzenia, zarówno w zeszłym roku, jak i teraz wyposaża szopkę w żywe zwierzęta.

Krótko po godz. 12.00 na miejsce przybył Arcybiskup Henryk Hoser. Po krótkim przywitaniu przez Panią Edytę Fedorowicz, zastępcę burmistrza dzielnicy Praga Północ, Jego Ekscelencja wygłosił mowę i poświęcił szopkę. Potem odbyła się uroczysta Msza Święta oraz część artystyczna w której Kapela Praska wykonała koncert kolęd.

Podobał Ci się ten artykuł? Polub nasz fanpage na Facebooku!
www.facebook.com/warszawawpigulce

 

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.