Złodzieje wózków inwalidzkich zatrzymani! Igor odzyskał skradziony sprzęt

O sprawie Igora pisaliśmy trzykrotnie. Najpierw skradziono mu elektryczny wózek, potem drugi, który był już za mały. W sprawie interweniował też Zbigniew Stonoga, którego fundacja uzbierała kwotę na nowy wózek. Teraz policja poinformowała, że zatrzymała złodziei, a skradzione mienie, wróciło do właściciela.

Do pierwszej kradzieży wózka inwalidzkiego doszło pod koniec maja. Nieznani sprawcy z pomieszczenia socjalnego w bloku przy ulicy Nocznickiego zabrali elektryczny wózek inwalidzki o wartości około 20 000 złotych. Kolejna kradzież wózka inwalidzkiego, będącego własnością tego samego pokrzywdzonego, miała miejsce kilka dni temu. Wówczas sprawcy włamali się do autobusu zaparkowanego przy bloku i zabrali kolejny wózek inwalidzki.

Sprawą zajęli się kryminalni z Bielan. Funkcjonariusze wykonali szereg czynności operacyjnych zmierzających do ustalenia, gdzie obecnie znajdują się wózki, w czyim są posiadaniu i w końcowym rezultacie do zatrzymania sprawców kradzieży.

Kilka dni temu doszło do zatrzymania 3 osób. Wszystkich zatrzymanych dowieziono do bielańskiej komendy i umieszczono w policyjnym areszcie. 21-letni Tomasz W., 19-letnia Katarzyna L. i 19-letni Marek M. już usłyszeli zarzuty. 21-latek odpowie za  kradzież z włamaniem i kradzież obu wózków, Katarzyna L. za kradzież, za co grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności, a Marek M. za kradzież z włamaniem, które zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Oba wózki już zostały zwrócone właścicielowi.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c