Zmarł ksiądz zakażony koronawirusem. Miał 55 lat

W wieku 55 lat zmarł ksiądz Piotr Leśniak, który przez ostatnie dni walczył z COVID-19. Ostatecznie walkę przegrał. O jego śmierci poinformowała parafia św. Ottona w Szczecinie, w której w ostatnich latach pełnił posługę. 

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Piotr Leśniak był znanym polskim księdzem, który od 9 lat posługiwał w parafii św. Ottona w Szczecinie. To właśnie ta placówka jako pierwsza poinformowała o jego śmierci.

„Z żalem, ale i z nadzieją wypływającą z wiary w zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa informujemy, że dnia 8 stycznia 2021 r. zmarł ksiądz mgr lic. Piotr Leśniak. Polecajmy zmarłego kapłana w naszej modlitwie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.”

-napisano w komunikacie. Jak dodaje „Gazeta Wyborcza”, ksiądz Piotr Leśniak od kilku dni walczył z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. To już jest kolejna osoba duchowna, która w ostatnim czasie przegrała walkę z koronawirusem.

Piotr Leśniak był kapłanem przez prawie 30 lat. Szczególnie znany był wśród młodzieży, aktywnie uczestniczył w wydarzeniach organizowanych przez osoby młode. Spędził też trzy lata w Irlandii na drodze neokatechumenalnej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c