Zmarł kultowy piosenkarz. Jego przeboje z lat 50-tych i 60-tych zna każdy!

W wieku 89 lat odszedł Olgierd Buczek, popularny piosenkarz lat 50-tych i 60-tych. To on śpiewał takie przeboje jak „Czy Pani mieszka sama”, „Warszawski dorożkarz”, „Za późno”. 

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Smutna informacja ze świata muzyki. W wieku 89 lat zmarł popularny w latach 50-tych i 60-tych artysta Olgierd Buczek. Śpiewał takie utwory jak „Za późno”, „Czy Pani mieszka sama”, „Warszawski dorożkarz” czy „Oczy czarne”. Informację o śmierci artysty przekazało Polskie Radio.

Olgierd Buczek pochodził z Warszawy, ale ukończył szkołę muzyczną w Gdańsku. Następnie wrócił do stolicy, gdzie współpracował z Operetką Warszawską. Od 1956 roku, po odkryciu go przez Władysława Szpilmana, współpracował z Polskim Radiem przy nagraniach archiwalnych.

Występował na największych polskich festiwalach, takich jak Festiwal Piosenki w Opolu oraz Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Sopocie. Przez ostatnie lata związany był z warszawskim Targówkiem, gdzie mieszkał aż do śmierci.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c