Zmarł legendarny polski muzyk. Przegrał walkę z nowotworem

W wieku 66 lat zmarł lider i założyciel grupy Pudelsi, Andrzej Bieniasz. Od lat zmagał się z niezwykle rzadką odmianą chłoniaka, który od lat wyniszczał jego ciało. W listopadzie nastąpił nawrót choroby. 

Fot. Warszawa w Pigułce

W wieku 66 lat zmarł Andrzej Bieniasz, znany polski gitarzysta, założyciel i lider zespołu Pudelsi. W ostatnim czasie zmagał się z nowotworem. Walkę ostatecznie przegrał. Informacja śmierci muzyka została opublikowana na oficjalnym profilu Pudelsów w mediach społecznościowych.

 

Niestety , żegnaj Przyjacielu R.I.P

Opublikowany przez Püdelsi Środa, 20 stycznia 2021

Andrzej Bieniasz zespół Pudelsi założył w 1985 roku. Mężczyzna był ostatnim członkiem pierwotnego składu grupy Pudelsi, w którym wokalistą przez lata był m.in. Maciej Maleńczuk. Działalność grupy została zawieszona właśnie z powodu problemów zdrowotnych „Pudla”.

Cierpiał na niezwykle rzadką odmianą chłoniaka, która wyniszczała jego ciało. W sierpniu ból mu się nasilił, musiał stosować chemioterapię, miał przeszczep szpiku. W listopadzie choroba powróciła. Organizowane były liczne zbiórki pieniędzy niezbędnych na leczenie artysty.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c