Zmarł lubiany dziennikarz. Od lat zmagał się z ciężką chorobą, pokonał go COVID-19

W wieku 70 lat zmarł Piotr Wróblewski, wieloletni dziennikarz Polskiego Radia. Zmagał się z ciężką chorobą nowotworową. Informację o jego śmierci przekazało Radio Lublin.

Fot. Warszawa w Pigułce

Karierę z radiem Piotr Wróblewski rozpoczął jeszcze w latach siedemdziesiątych. Współpracował przez wiele lat z Polski Radiem w Lublinie i to właśnie ta rozgłośnia opublikowała komunikat o jego śmierci. W wieku 70 lat zmarł po latach ciężkiej walki z chorobą Piotr Wróblewski.

„Zmarł Piotr Wróblewski – nasz kolega, przyjaciel, radiowiec. Z radiem związany był od czasów studenckich. Pracował i współpracował z rozgłośniami Polskiego Radia i programami ogólnopolskimi. Był wybitnym znawcą muzyki dawnej i współczesnej oraz mistrzem słowa i języka polskiego.”

-napisano. Jak dodano, Piotr Wróblewski od lat zmagał się rakiem gruczołowym płuc. Jeszcze w sierpniu 2020 roku rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na jego immunoterapię. Zmarł natomiast w wyniku powikłań powstałych po zakażeniu wirusem SARS-CoV-2.

Dziennikarz oprócz pracy w rozgłośniach był również częstym uczestnikiem wielu wydarzeń kulturalnych, festiwali czy wystaw. Organizował też comiesięczne rajdy rowerowe.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c