Zmarł muzyk kultowego polskiego zespołu lat 80-tych! Miał tylko 55 lat

Kolejne tragiczne informacje ze świata kultury. W wieku 55 lat  zmarł basista i wokalista, członek zespołu Siekiera, Dariusz Malinowski. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Zmarł wokalista i basista związany w latach 80-tych z zespołem Siekiera, Dariusz Malinowski. Wspólnie z grupą nagrał legendarny dla wszystkich fanów rocka album „Nowa Aleksandria”. Zmarł w wieku 55 lat. Nie jest znana przyczyna śmierci muzyka. Przykrą informację potwierdził były wokalista Siekiery, Tomasz Brudziński i były perkusista, Zbigniew Musiński.

 

Dariusz Malinowski R.I.P.

Opublikowany przez Zbigniewa Musinskiego Sobota, 12 grudnia 2020

Zespół Siekiera zyskał bardzo dużą popularność w latach osiemdziesiątych. Został założony na przełomie 1983 i 1984 roku w Puławach i od razu wzbudził ogromne zainteresowanie podczas festiwalu w Jarocinie, zdobywając jedną z nagród.  Po odejściu Tomasza Budzyńskiego i Krzysztofa Greli do zespołu Armia, który założyli z Robertem Brylewskim,  Malinowski, który do tej pory grał jedynie na basie, przejął również rolę wokalisty.

W 1986 roku zespół wydał kultowy krążek „Nowa Aleksandria”, który nagrali zaledwie w dwa tygodnie. Znalazły się na nim takie przeboje jak „Nowa Aleksandria” , „Idziemy przez las” czy „Już blisko”. W 1987 roku grupa się rozpadła, a Dariusz Malinowski zamieszkał pod Lublinem wraz ze swoją żoną. W późniejszych latach grywał jeszcze z takimi zespołami jak Kapawanka czy Tra-band.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c