Zmarł polski aktor. Występował m.in. w serialu „Świat według Kiepskich”

Nie żyje Maciej Zabielski, polski aktor znany serialu „Świat według Kiepskich” i produkcji takich jak „Złoto dezerterów” czy „Hiszpanka”. Występował także w teatrach. To właśnie Teatr Nowy w Poznaniu poinformował o jego śmierci.

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Zmarł aktor filmowy i teatralny Maciej Zabielski. Wykreował wiele charakterystycznych ról, jak chociażby w produkcjach „Złoto dezerterów”, „Chaos” czy „Hiszpanka”. Występował także w serialu „Świat według Kiepskich”. Przez lata natomiast był związany z Teatrem Nowym w Poznaniu, który poinformował o jego śmierci.

„Dotarła dziś do nas smutna wiadomość: zmarł Maciej Zabielski, aktor od blisko 4 dekad związany z Teatrem Nowym w Poznaniu, pojawiający się też na deskach teatrów w Legnicy, Łodzi, Gdańsku, Krakowie, Gdyni i Wrocławiu, a w latach 1997-2000 należący do zespołu artystycznego poznańskiego Teatru Polskiego”

-napisano. W ostatnim czasie można było go oglądać w w roli Złego Pana w „Dziadach” w reżyserii Radosława Rychcika.

Maciej Zabielski urodził się 30 listopada 1957 roku. Debiutował w 1983 r. w spektaklu „Koniec Europy” Janusza Wiśniewskiego. Zagrał również w „Lobotomobilu” oraz „Bestii” w jego reżyserii, a także w „Obsługiwałem angielskiego króla” w reżyserii Piotra Cieślaka.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c