Zmarł polski wokalista. 2 tygodnie walczył z COVID-19!

COVID-19 zbiera żniwo również wśród ludzi kultury. Teraz walkę z koronawirusem przegrał popularny muzyk, Wojciech Krawczyk, wokalista zespołu Homomilitia. Zmarł po dwóch tygodniach walki w szpitalu. 

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Zmarł Wojciech Krawczyk, wokalista zespołu Homomilitia. Muzyk dwa ostatnie tygodnie życia spędził podłączony do respiratora w szpitalu. Walkę niestety przegrał. Informację o śmierci artysty przekazali koledzy z zespołu J23 Sound System.

„Dziś odszedł od nas kolega i przyjaciel Wojtek Wojti Krawczyk. Wokalista HCpunkowego zespołu Homomilitia, który był pionierem i przecierał szlaki w latach 90-tych w walki z homofobią, współzałożyciel i członek AutonomA sound system. Doskonały kompan zabawy z czarnym pasem z szyderstwa, potrafił swoim niepowtarzalnym humorem wycisnąć z każdej i każdego łzy śmiechu, a gdy człowiek myślał, że śmieszniej już być nie może i więcej się nie da rady śmiać, on dopiero się rozkręcał… Będzie nam Ciebie bardzo brakowało Wojtas!!!”

-napisano na oficjalnym profilu grupy w mediach społecznościowych. Muzycy zaapelowali też do wszystkich o dbanie o swoje zdrowie i innych.

Wojciech Krawczyk był liderem legendarnej grupy lat 90-tych, Homomilitia. Zespół uważany był za jeden z najważniejszych polskich zespołów HC/punk. W swoich tekstach często nawiązywali do braku akceptacji wobec nietolerancji i niszczenia środowiska naturalnego. Krawczyk realizował się także jako DJ. Był też organizatorem wielu koncertów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c