Zmarł trener kilkunastu klubów piłkarskich i były zawodnik Polonii Warszawa

Zmarł wieloletni trener i piłkarz m.in. Polonii Warszawa, Andrzej Prawda. Przez lata był związany z wieloma klubami na Mazowszu. Miał 69 lat. 

Fot. Warszawa w Pigułce

W wieku 69 lat zmarł piłkarz i szkoleniowiec Andrzej Prawda. O jego śmierci poinformował między innymi Jerzy Engel, były selekcjoner reprezentacji Polski, który prywatnie był jego przyjacielem. Przekazał, że Prawda zmagał się z koronawirusem.

„Ostatnio pracował w klubie i w szkole wychowując kolejne pokolenia usportowionej młodzieży. Andrzej wygrał wiele meczów w swoim życiu jako piłkarz i jako trener, ale przegrał tę najcięższą i najważniejszą walkę z wirusem. Żegnaj Przyjacielu, będziemy o Tobie zawsze pamiętać.”

-napisał Jerzy Engel. Dodał, że Andrzej Prawda zawsze był duszą towarzystwa i cechowało go ogromne poczucie humoru, którego będzie mu bardzo brakować.

Andrzej Prawda w latach młodości grał na pozycji napastnika. Później zajął się trenowaniem klubów piłkarskich. Pracował z wieloma klubami, głównie w województwie mazowieckim. Był między innymi trenerem Polonii Warszawa, KS Łomianki, Mazowsze Grójec, Korona Góra Kalwaria, Huragan Wołomin czy Victorię Sulejówek. W ostatnich latach związany był z klubem Znicz Pruszków.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c