Zmarł twórca jednego z najpopularniejszych festiwali w Polsce! Miał 68 lat

W wieku 68 lat zmarł Benedykt Kunicki, inicjator najpopularniejszego festiwalu bluesowego w kraju, który odbywał się w Ostrowie. Informacje przekazały lokalne media. Nie jest znana przyczyna śmierci mężczyzny. 

Fot. Warszawa w Pigułce

W wieku 68 lat odszedł ceniony polski twórca i dyrektor artystyczny Jimiway Blues Festival, Benedykt Kunicki. Nie jest znana przyczyna jego śmieci, a informację przekazały ostrowskie media. Benedykt Kunicki z początku próbował swoich sił w grze na gitarze, jednak ostatecznie zdecydował zająć się organizacją festiwalu bluesowego.

Od lat jego festiwal był jednym z najważniejszych i najbardziej renomowanych festiwali bluesowych na całym świecie. Często prezentowany był w Telewizji Polskiej, również na antenie TV Polonia, gdzie mogli go oglądać zagraniczni fani bluesa. Każdego roku na festiwal zgłaszała się masa zespołów pragnących wystąpić w tak legendarnym miejscu. Festiwal gościł artystów między inny z Polski, Czech, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Jimiway Blues Festival odbywa się od 1994 roku. W 2020 roku został wyróżniony „bluesowym oscarem”, czyli amerykańską nagrodą Keeeping the Blues Alive Award. Sam Kunicki odebrał ją w Memphis, w USA.  Wygrana przyznawana jest osobom i instytucjom, które w znaczący sposób przyczyniają się do promocji i rozwoju muzyki i kultury bluesowej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c