Zmarł wybitny kompozytor i saksofonista. Od lat zmagał się z ciężką chorobą

Wczoraj po długiej chorobie odszedł wybitny polski saksofonista, kompozytor i wokalista, Włodzimierz Wander. O jego śmierci poinformowała córka w mediach społecznościowych. Miał 81 lat.

Fot. Warszawa w Pigułce

W wieku 81 lat zmarł Włodzimierz Wander. Był znakomitym polskim saksofonistą i wokalistą. Do ostatnich chwil opiekowała się nim córka, która przekazała w mediach społecznościowych o jego śmierci. Artysta zmagał się od lat z ciężką chorobą. Zmarł w Chicago, gdzie mieszkał.

„Dzisiaj nad ranem odszedł po drugiej chorobie, nasz tato Włodek Wander. Miał 81 lat. Nieprzeciętnie utalentowany muzyk, kompozytor, piosenkarz, artysta estradowy. Kierownik artystyczny grupy Niebiesko-Czarni, Polanie i słynnego w USA Wanderband. Muzyka była treścią jego życia. Miał nieprzeciętny i niepowtarzalny talent muzyczny… Był też bardzo towarzyski, z dużym poczuciem humoru, uwielbiał być wśród swoich licznych przyjaciół. Więcej wspomnień zamieszczę później. Dziękuję z góry za zrozumienie i danie nam czasu potrzebnego do ukojenia żalu po stracie taty.”

-napisała na Facebooku jego córka, Dominika.

Włodzimierz Wander występował między innymi w zespole Niebiesko Czarni. W ostatnich latach współtworzył zespół Wanderpol, w którym ostatni koncert zagrał w 2013 roku. W latach 70-tych wyprowadził się do Chicago, gdzie założył Cardinal Klub. Gościł w nim znakomitych polskich artystów. Występowali tam między innymi: Krzysztof Krawczyk, Czesław Niemen, Stan Borys czy Skaldowie.

Mężczyzna od lat zmagał się z Alzheimerem. Choroba bardzo szybko zniszczyła jego organizm, do tego stopnia, ze w ostatnim czasie wymagał specjalistycznej opieki całodobowej. W 2019 roku odbył się koncert zorganizowany dla Włodzimierza Wadnera, podczas którego występowali jego przyjaciele. Wydarzenie miało na celu zebranie pieniędzy na opiekę medyczną dla muzyka.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c