Zmarł wybitny śpiewak operowy. Współpracował z Teatrem Wielkim w Warszawie

W ciągu ostatnich tygodni wciąż dowiadujemy się o kolejnych stratach w dziedzinie sportu, polityki czy kultury. Teraz w wieku 73 lat zmarł wybitny śpiewak operowy, Leonard Andrzej Mróz. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Leonard Andrzej Mróz zmarł z wieku 73 lat. Nie jest znana przyczyna jego śmierci, a smutną informację przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych dyrygent, Marcin Nałęcz- Niesiołowski.

„Wczoraj, 13 grudnia 2020, o godzinie 18.35 zmarł śp. Leonard Andrzej Mróz, niezwykle bliska memu sercu osoba. Żegnaj Mój Profesorze i do zobaczenia…”

-napisał.

Leonard Andrzej Mróz był niezwykle utalentowanym śpiewakiem operowym i nauczycielem akademickim. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie, gdzie uczył się od najlepszych. Później swój warsztat szlifował u Jerzego Czaplickiego czy Eugeniusza Nestierenki w Rosji.

Muzyk przez wiele lat współpracował z Teatrem Wielkim w Warszawie. Wśród jego ról operowych były między innymi występy w „Weselu Figara”, „Strasznym Dworze” czy „Halce”. Po zakończeniu kariery zajmował się nauczaniem w Akademii Muzycznej w Łodzi i Akademii Muzycznej w Poznaniu. W 2016 roku został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c