Zmarł znany trener siatkówki! Przyczynił się do wielu sukcesów polskich zespołów!

W wieku 90 lat odszedł jeden z najbardziej znanych trenerów piłki siatkowej w Polsce, Stanisław Poburka. Był jednym z najwybitniejszych fachowców, doprowadził do wielu sukcesów zespoły męskie i kobiece.

Fot. Warszawa w Pigułce

Polski Związek Piłki Siatkowej przekazał smutną informację o odejściu jednego z najwybitniejszych polskich trenerów siatkówki, Stanisława Poburka. Mężczyzna odszedł w wieku 90 lat.

 

Całe środowisko siatkarskie jest pogrążone w żałobie. Poburka był niezwykle przyjaznym i profesjonalnym trenerem, selekcjonerem kadry narodowej kobiet w latach 1962-1965 oraz w 1981.  W 1964 roku doprowadził do zdobycia brązowego medalu olimpijskiego na igrzyskach w Tokio. Szkolił również męską drużynę CWKS Warszawa, zdobywając z nimi brązowy medal mistrzostw Polski w 1955 roku, wicemistrzostwo Polski w latach 1956, 1957, 1958 i 1959. Zajmował się również damską drużyną Legii, z którą wywalczył wicemistrzostwo Polski w 1963 roku.

Stanisław Poburka początkowo sam był zawodnikiem. Grał w klubie Wisła Kraków, gdzie zdobył brązowy medal mistrzostw Polski w 1946 roku. Następnie był zawodnikiem Olszy Kraków i Kolejarza Kraków. Dwa razy zagrał w reprezentacji Polski.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c