Zmarła aktorka Dorota Kawęcka. Była mocno związana z dubbingiem

W wieku 69 lat zmarła Dorota Kawęcka. Widzowie mogli ją kojarzyć z seriali jak „M jak miłość” czy „07 Zgłoś się”. Informacje o śmierci artystki przekazał Związek Artystów Scen Polskich. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Dorota Kawęcka zmarła w wieku 69 lat. Na swojej stronie na Facebooku Związek Artystów Scen Polskich poinformował o jej śmierci.

„Nie żyje Dorota Kawęcka. Aktorka radiowa, filmowa, teatrów: Nowego, Popularnego, Szwedzka 2/4, reżyserka dubbingu.(…)Tak trudno uwierzyć, że już się nie spotkamy. Żegnaj, Dorotko!”

-pisze ZASP.

Dorota Kawęcka ukończyła szkołę teatralną w Warszawie, na wydziale aktorskim. Występował na deskach teatru, jej wielką i pierwszą rolą był spektakl „Wariatka z Chaillot”. Występowała również w popularnych serialach jak „07 zgłoś się”, gdzie grała Lidkę, a także „M jak miłość” czy „Dom”.

Dużą część jej kariery zawodowej odgrywały dubbingi. Swojego głosu użyczyła między innymi postaciom animowanym, takim jak Betty z „Flinstonów”, Daphne ze „Scooby i Scarpy Doo” czy Adela z „Małej Syrenki”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c