Zmarła polska aktorka. Była związana z wieloma warszawskimi teatrami

W wieku 95 lat zmarła Aniela Świderska, aktorka teatralna i filmowa, a prywatnie wdowa po Bronisławie Pawliku. Przez lata związana była z największymi teatrami w stolicy. Grała również w wielu telewizyjnych produkcjach. 

Fot. Pixabay

Jak informuje Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, w wieku 95 lat odeszła aktorka i wdowa po Bronisławie Pawliku, Aniela Świderska. Była również siostrą aktora teatralnego Jana Świderskiego. Msza żałobna ma odbyć się 9 lutego. Kobieta zostanie pochowana w grobie rodzinnym na warszawskich Powązkach.

Aniela Świderska brała udział w wielu produkcjach telewizyjnych i radiowych, jak chociażby „Lalka”, „Układ krążenia”, „Matki, żony i kochanki” czy „Przygody psa Cywila”. Również w latach 50 i 60-tych można było ją usłyszeć w wielu rolach dubbingowych. Jednak najbardziej związana była z teatrem. Występowała na deskach Teatru im. Jaracza w Łodzi oraz w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.

W późniejszych latach przeniosła się na stałe do Warszawy. Od 1952 roku związana była z Teatrem Narodowym, następnie z Teatrem Ateneum, Teatrem Polskim oraz Teatrem Powszechnym, w którym grała do 1991 roku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c