Zmarła „prześliczna wiolonczelistka” z piosenki Skaldów. Anna Pawluśkiewicz miała 73 lata

Nie żyje Anna Pawluśkiewicz z d. Wójtowicz, członkini pierwszego składu zespołu Anawa i „prześliczna wiolonczelistka” z piosenki Skaldów Wedle informacji „Gazety Krakowskiej”, zmarła w środę w wyniku rozległego udaru. Miała 73 lata.Mogliśmy ją powiwiać w teledysku Marka Grechuty i zespołu Anawa.

Do składu Anawy trafiła za przyczyną Marka Grechuty, który miał ją dostrzec w jednej z krakowskich szkół muzycznych. Z zespołem występowała cztery lata.

Była pierwowzorem bohaterki utworu Prześliczna wiolonczelistka (1969), wykonywanego przez grupę Skaldowie do słów Wojciecha Młynarskiego (w teledysku do piosenki postać tę zagrała Ewa Szykulska). Brała udział w nagraniu płyt zespołu: Marek Grechuta & Anawa (1970), Korowód (1971) i Anawa (1973).

W latach 70. XX wieku Anna Wójtowicz zrezygnowała z kariery artystycznej i wycofała się z życia muzycznego. W latach późniejszych pojawiała się jednak na scenie w spektaklach Teatru STU oraz współpracowała z kompozytorem Januszem Stokłosą. Wyszła za Michała Pawluśkiewicza (brata Jana Kantego Pawluśkiewicza), z którym miała dwójkę dzieci, m.in. Joannę Pawluśkiewicz – scenarzystkę i pisarkę (ur. 1975).


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c