Zmarła uczestniczka Powstania Warszawskiego! Jeszcze kilka tygodni temu brała udział w protestach

Prezydent Warszawy przekazał smutną wiadomość. W wieku 91 lat zmarła Hanna Stadnik, uczestniczka Powstania Warszawskiego. Jeszcze kilka tygodni temu brała czynny udział w protestach. Nagranie jej i Wandy Traczyk- Stawskiej dotyczące walki o prawa kobiet poruszyło całą Polskę. 

Fot. Warszawa w Pigułce

W wieku 91 lat zmarła Hanna „Hanka” Stadnik. Była uczestniczką Powstania Warszawskiego w pułku „Baszta” na Mokotowie. Informacje o śmierci kobiety przekazał prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

 

-napisał na Twitterze. Wiele osób zapamięta ją jako niezwykle radosną i ciepłą osobę. Pod wpisem prezydenta pojawiło się mnóstwo komentarzy wsparcia dla rodziny.

Hanna Stadnik w ostatnim czasie była zaangażowana w Strajk Kobiet. Sprzeciwiała się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Pod koniec października w sieci pojawiło się nagranie, w którym Hanna Stadnik wraz z Wandą Traczyk- Stawską apelują do kobiet, aby walczyły o swoje prawa do końca. Film był niezwykle poruszający. Zaznaczały, że jeśli nie będzie wolności, nie będzie kraju. Ich nagranie stało się bardzo popularne i często udostępniane.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c