Zmiana czasu na letni. Kiedy przestawiamy zegarki?

Już wkrótce czeka nas zmiana czasu, z zimowego na letni. W nocy z 27 na 28 marca przesuwamy zegarki o jedną godzinę do przodu. Oznacza to, że będziemy spać krócej. Kolejna zmiana czasu w październiku.

Fot. Pixabay

Już w przyszłym miesiącu przesuniemy wskazówki zegara o jedną godzinę do przodu, tym samym będziemy spać o jedną godzinę krócej. W 2021 roku zmiana czasu na letni nastąpi w nocy z 27 na 28 marca, z godziny 2 na 3. Dzięki temu dzień będzie dłuższy, a słońce będzie nam towarzyszyć przed większość czasu.

Czas letni będzie obowiązywał do nocy z 30 na 31 października 2021 roku. Od wielu lat  w krajach Unii Europejskiej trwają jednak prace nad likwidacją zmiany czasu. W Polsce pierwsze takie projekty przygotowywało między innymi Polskie Stronnictwo Ludowe.

Jednak, jak wyjaśnia wiceminister rozwoju, pracy i technologii, intensywność prac nad projektem zmalała w 2019 roku, ograniczając się do korespondencji informacyjnej pomiędzy poszczególnymi państwami. Jak dodaje, od początku pandemii nie pojawiła się już żadna wymiana zdań na ten temat.

„Niestety w bieżącym roku zarówno w Polsce, jak i w pozostałych krajach UE wszystkie działania zostały praktycznie wstrzymane. Zapowiadany termin na odstąpienie od zmiany czasu w 2021 roku raczej nie wydaje się być celem możliwym do osiągnięcia.”

-tłumaczy Olga Semeniuk.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c