Zmiana czasu tuż-tuż. O czym należy pamiętać?

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z letniego na zimowy. Należy pamiętać, aby zegarki przestawić o godzinę do tyłu. PKP przypomina także, że pociągi będą mieć godzinny postój. 

Fot. Pixabay

Dobra informacja dla śpiochów. Już w najbliższy weekend w nocy z 30 na 31 października przestawiamy zegarki z 3:00 na 2:00, co oznacza, że śpimy o godzinę dłużej. Do czasu letniego wrócimy w marcu 2022 roku, chociaż politycy z krajów unijnych mocno dyskutują na temat zlikwidowania zmian czasu.

Zmiana środkowoeuropejskiego czasu letniego na środkowoeuropejski czas zimowy odbywa się w ostatni weekend października w blisko 70 krajach na świecie. A wraz ze zmianą czasu, dni będą wydawały się nam krótsze. Już w niedzielę zachód słońca przewiduje się na godzinę 16:19.

Polskie Koleje Państwowe przypominają także, że pociągi PKP Intercity, podobnie jak w innych krajach Europy, będą mieć godzinny postój na najbliższej stacji, tak aby dotrzeć do celu zgodnie z aktualnym rozkładem jazdy. Dotyczy to kilkunastu pociągów w całym kraju. Szczegółowe informacje na temat dokładnych godzin kursowania pociągów tego dnia można uzyskać korzystając z infolinii PKP.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c