Zmiana w sprawie maseczek! Te osoby będą zwolnione z noszenia

Jest nowe rozporządzenie w sprawie ograniczeń epidemicznych. Wprowadzono szereg drobnym zmian i wprowadzono regulacje w sprawie szczepień ozdrowieńców. Duże zmiany czekają nas także w kwestii maseczek. Wprowadzono listę osób, które nie muszą ich używać.

Fot. Pexels

Wieczorem opublikowano nowelizację rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Zmiany zaczną obowiązywać od czwartku.

Ponieważ zakazano noszenia przyłbic, poszerzono listę osób, które nie mogą używać maseczek w związku z zagrożeniami zdrowotnymi. Ust i nosa nie będą musiały zakrywać osoby osoby obciążone zaawansowanymi schorzeniami neurologicznymi, układu oddechowego lub krążenia, przebiegającymi z niewydolnością oddechową lub krążenia. Zwolnienie z noszenia maseczek będzie zapewne odbywać się jak dotychczas, a więc trzeba będzie mieć przy sobie zwolnienie lekarskie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c