Zmiany dotyczące przechowywania szczepionek!

Twórcy szczepionki koncernu Pfizer/BioNTech przekazali, że preparat może być przechowywany w dużo wyższych temperaturach, niż początkowo zakładano. Szczepionka może być trzymana w standardowych zamrażarkach i lodówkach farmaceutycznych. 

Fot. Shutterstock

Jak poinformował szef BioNTech Urgun Sahin w rozmowie z telewizją ARD, pojawiły się nowe informacje, które wskazują na to, że obecna szczepionka wyprodukowana przez firmy Pfizer i BioNTech może być przechowywana w znacznie wyższych temperaturach niż to początkowo uważano. Do tej pory preparat musiał być trzymany w temperaturze od -80 do -60 stopni Celsjusza.

Według najnowszych badań, szczepionki mogą być jednak przechowywane w standardowych zamrażarkach i lodówkach farmaceutycznych, w których zachowana jest temperatura do -15 stopni Celsjusza. Jak dodaje szef koncernu, nowe dane mogą znacząco uprościć postępowanie w związku ze szczepionką  i zapewnić centrom szczepień dużo większą elastyczność.

Dodatkowo, jak wynika z najnowszych analiz, szczepionka Pfizer/ BioNTech jest wysoce skuteczna nawet po podaniu pierwszej dawki. Dwa do czterech tygodniu po otrzymaniu zastrzyku skuteczność może wynieść nawet 85 procent!


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c