Zmiany dotyczące używania elektrycznych hulajnóg. Będzie bezpieczniej

Nowy pomysł, który dziś przedstawiło Ministerstwo Sprawiedliwości zakłada, że hulajnogami elektrycznymi można będzie rozpędzić się do 8km/h na jadąc chodnikiem. Z propozycją wyszedł wiceszef resortu sprawiedliwości Michał Wójcik. 

Fot. Shutterstock

 

Ponato, jazda byłaby dozwolona głównie po ścieżkach rowerowych. Chodniki byłyby używane jeśli nie byłoby innego wyboru, a poruszać trzeba byłoby się po nich z prędkością, z jaką poruszają się piesi.

Wiceszef resortu sprawiedliwości uważa, że w kwestii hulajnóg panuje „wolna amerykanka” i pilnie trzeba się tym zająć. Podkreśla, że bardzo często występują wypadki drogowe z udziałem tych właśnie pojazdów. A skończyć się mogą nawet śmiercią.

Wójcik zaproponował też dopuszczalną prędkość, która na chodnikach będzie wynosić 8km/h, na ulicach 20km/h, a na ścieżkach rowerowych 25km/h. Chciałby również aby hulajnogi były oświetlone i panował bezwzględny zakaz przewozu zwierząt.

Za nieprzestrzeganie zasad miałyby być kary nawet do 5 tysięcy złotych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c