Zmiany na lotnisku. Znika zakaz wprowadzony przez COVID-19

Z powodu koronawirusa wprowadzono wiele zmian na lotnisku, które miały zwiększyć bezpieczeństwo pasażerów. Teraz nadchodzą nowe zmiany. Zniesiony zostanie też zakaz odprowadzania na teren portu lotniczego. 

Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował, że po konsultacjach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym zaktualizowane zostały zasady bezpieczeństwa na lotniskach i w czasie podróży. Zniesiono zakaz wejścia na teren lotniska osób odprowadzających podróżnych.

Nowością jest obowiązek wypełnienia deklaracji związanych z COVID-19. Znajdować się on będzie na odwrocie Karty Lokalizacji Podróżnego.

Wciąż przy wejściu na lotnisko będzie obowiązkowy pomiar temperatury i zachowanie dystansu społecznego. Trzeba także zakrywać usta i nos, oraz korzystać ze środków do dezynfekcji. Podczas podróży samolotem wciąż serwis pokładowy będzie prowadzony w ograniczonym zakresie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c