Zmiany w 500+ ! Czego będą dotyczyć?

Od przyszłego roku zmienią się terminy dotyczące programu Rodzina 500 plus, a także trzeba będzie składać odpowiedni wniosek jeśli rodzice będą chcieli otrzymać świadczenie. W tym roku wyjątkowo nie było to konieczne.

Fot. Pixabay

Świadczenia  wychowawcze w ramach programu Rodzina 500 plus wypłacane są rodzicom lub opiekunom dzieci, które nie skończyły 18 roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. W przeciwieństwie z początkowym planem wypłat świadczeń, teraz jest ono przyznawane na każde dziecko i wynosi 500 złotych miesięcznie.

W 2020 roku wyjątkowo rodzice nie musieli składać wniosków o przyznanie świadczenia. W 2021 roku będzie trzeba to zrobić. Oprócz tego pojawiły się zmiany dotyczące terminów.  Od przyszłego roku okres świadczeniowy obowiązujący w przypadku programu  będzie trwał od 1 czerwca 2021 roku do 31 maja 2022 roku.

Aby otrzymać świadczenie należy złożyć wniosek przez internet, za pośrednictwem poczty lub w urzędzie. Rodzic lub opiekun ma trzymiesięczny termin na złożenie wniosku o świadczenie na nowo narodzone dziecko. Jeśli złoży go w tym czasie, otrzyma wyrównanie od dnia narodzin.

Marlena Maciąg w listopadzie przekazała informację, że od początku istnienia programu Rodzina 500 Plus udało się pomóc finansowo już 6,5 mln rodzin w Polsce, a na świadczenia przekazano ponad 127 miliardów złotych. Jak zapewniła, pomimo pandemii i wiążących się z nią problemów gospodarczych, świadczenia w przyszłym roku wciąż będą wypłacane bez zmian.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c