Zmiany w herbie, fladze i nowe opracowanie hymnu. Prace już się toczą

Ministerstwo Kultury przygotowuje nową ustawę o symbolach państwowych. Jak informuje „Rzeczpospolita” ma być gotowa w czwartym kwartale tego roku.

Fot. Shutterstock

Zmiany mają objąć godło i flagę. Powstanie też nowe opracowanie hymnu.

Przede wszystkim rząd planuje nanieść poprawki w godle zgodne z heraldyką. Będzie to bardziej lifting niż diametralna zmiana, ale i tak będzie to widoczne. Korona może mieć prześwity, a zamiast złotych szponów, złote będą całe nogi aż do upierzenia.

Zmieni się też flaga, a właściwie jej kolor. Zapis barw powstał w nieużywanym już systemie CIELUV. Ten jest zbliżony do karmazynu, ale w wydrukach bardziej przypomina cynober. Wielu specjalistów jest za tym ostatnim kolorem, ale według informacji „Rz” rząd opowiada się jednak za karmazynem, a więc czerwień ma być ciemniejsza niż jest to do tej pory.

Na koniec powstaną też nowe opracowania hymnu. Tu nic się raczej nie zmieni, obecne opracowania dotyczą jednak głosu i fortepianu. Chodzi o to, by opracować oficjalne partytury na orkiestrę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c