Zmiany w maturach i egzaminie ósmoklasisty ! Minister przekazał najważniejsze informacje

Wczoraj miała miejsce konferencja ministra edukacji, podczas której przekazał najważniejsze informacje dotyczące zmian w egzaminach maturalnych i ósmoklasisty w 2021 roku.

Fot. Shutterstock

Minister edukacji Przemysław Czarnek przekazał, że zespoły eksperckie rozpoczęły w październiku prace nad podstawami programowym w zakresie przedmiotów egzaminacyjnych zarówno dla maturzystów, jak i dla ósmoklasistów. Zaznaczył, że wprowadzone na rok 2021 zmiany mają charakter „incydentalny”.

Jak tłumaczył Czarnek, wszystko ze względu na to, że strajki nauczycielskie, które miały miejsce w tamtym roku, a następnie pandemia COVID-19 i nauczanie zdalne, które trwa do dziś, nie wiadomo ile jeszcze będzie nam towarzyszyć. Dlatego ważne jest, aby zmienić zasady egzaminów, ponieważ obecnych uczniowie nie daliby rady napisać. A jak dodaje, egzaminy, które odbyły się w tym roku są tego najlepszych przykładem. Klasy ósme i maturalne nie były w stanie się odpowiednio przygotować zdalnie.

Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotuje specjalne testy, których zakres przedmiotowy i zakres wiedzy będzie ograniczony aż o 20-30%. Do 27 listopada będą trwać rozmowy odnośnie zmian ze środowiskiem nauczycielskim.  Efekty pracy zespołów będą opublikowane na stronie Ministerstwa Edukacji. Dzięki temu uczniowie i rodzice będą mieli jasność co będzie obowiązywało na testach w 2021 roku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c