Zmiany w „Piątce dla zwierząt”. Głosowanie odwołane

Jak dowiedział się Onet, PiS wycofał się z jutrzejszego głosowania w sprawie „Piątki dla zwierząt”. Projekt prawdopodobnie ma trafić do sejmowej zamrażalki. 

Wczoraj senator PiS przekazał w rozmowie z Radiem Wnet, że Sejm nie będzie zajmował się rozpatrzeniem poprawek w sprawie tzw. „Piątki dla zwierząt”.  Odwołane zostało jutrzejsze głosowanie w Sejmie.

„Nie jestem senatorem zbuntowanym, tylko domagającym się realizacji programu PiS. Piątka dla zwierząt nijak się ma do naszego programu wyborczego i naszego programu rolnego. Nie czuję się zbuntowany, tylko czuję się obrońcą programu, z którym wygraliśmy w 2015 i 2019 r.”

-mówił Jan Maria Jackowski.

Nowelizacja ustawy zakazuje między innymi z hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego. W związku z tym „Piątka dla zwierząt” spotkała się z bardzo dużym sprzeciwem rolników. Protestowali oni od tygodni w sprawie dalszych prac nad ustawą.

Pomysłodawcą nowelizacji jest Jarosław Kaczyński, który mówił, że zmiany pomogą w ochronie zwierząt i zmniejszą ich cierpienie. Tłumaczył, że to bardzo chrześcijański i ludzki odruch.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c