Zmiany w PKP! Wśród nich m.in. krótszy czas podróży do Trójmiasta!

PKP Intercity poinformowało, że od 23 grudnia czas przejazdy pomiędzy Warszawą a Trójmiastem skróci się o 20 minut. Oznacza to, że podróż z Warszawy Centralnej do Gdańska Głównego zajmie jedynie 2 godziny i 32 minuty. 

Fot. Shutterstock

Spółka PKP Intercity opublikowała komunikat, z którego wynika, że zaoszczędzą na czasie osoby podróżujące ze stolicy do Trójmiasta. Ze stacji Warszawa Centralna do stacji Gdańsk Główny przejedziemy w 2 godziny i 32 minuty, a do stacji Gdynia Główna w 2 godziny i 59 minut. Wszystko ze względu na wprowadzeniu dopuszczalnej prędkości  na linii kolejnowej pomiędzy Warszawą a Gdańskiej wynoszącej 200km/h.

Oprócz tego, będzie więcej połączeń pomiędzy stolicą a Trójmiastem. Liczba ta wzrośnie o dwa i, łącznie z połączeniami sezonowymi, będzie to 30 przejazdów. Zmiany dotkną również pociągi EIP na tej samej trasie, których czas przejazdu zajmie 3,5 godziny.

Wśród zmian, które wprowadza PKP będą też dodatkowe połączenia na Katowice- Warszawa- Trójmiasta, a także dodatkowa relacja Chełm- Zielona Góra, przez Lublin, Warszawę i Poznań. 13 grudnia z powodu modernizacji linii kolejowych zmniejszy się liczba połączeń z Warszawy do Łodzi. Według nowego rozkładu nie będzie połączeń Łódź Fabryczna- Warszawa Lotnisko Chopina. Także o ilość połączeń pomiędzy Białymstokiem a Warszawą zmniejszy się do 8.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c