Zmiany w rządzie. Premier powiedział o szczegółach!

Podczas dzisiejszej konferencji premier poinformował o zmianach w rządzie. I tak między innymi wicepremierem i nowym ministrem rolnictwa zostanie Henryk Kowalczyk, ministrem technologii i rozwoju Piotr Nowak. Ministrem klimatu ma zostać Anna Moskwa. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Dziś miała miejsce konferencja premiera Mateusza Morawieckiego, który już na początku spotkania podzielił się informacją na temat rekonstrukcji rządu. Nowym ministrem technologii i rozwoju po odejściu Jarosława Gowina został Piotr Nowak. Natomiast stanowisko ministra klimatu należeć będzie do Anny Moskwy, która w latach 2017-2020 była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Premier przekazał także, że na zajęcie stanowiska  konstytucyjnego ministra funduszy i polityki regionalnej poprosił Grzegorza Pudę, który obecnie jest ministrem rolnictwa i rozwoju wsi. Nowym wicepremierem i ministrem rolnictwa będzie natomiast Henryk Kowalczyk, który uznawany był za „prawą rękę” Beaty Szydło.

Mateusz Morawiecki przekazał też informację o utworzeniu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jak dodał, funkcję szefa tego resortu zaproponował posłowi Kamilowi Bortniczukowi. Obecnie turystyka podlegała pod Ministerstwo Rozwoju i Technologii.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c