Zmieni się nazwa Funduszu Dróg Samorządowych. Rząd chce też zasilić go o 3 miliardy

Rząd ma w planach zmienić nazwę Funduszu Dróg Samorządowych. Ma się nazywać Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Dodatkowo chce go zasilić o kwotę 3 miliardów złotych, które mają pomóc w budowie dróg. 

Fot. Pixabay

Przede wszystkim zaproponowano zmianę nazwy na Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Wszystko dlatego, że rząd chce pokreślić swoją rolę we wsparciu finansowym, który realizować będzie inwestycje w bezpieczną infrastrukturę drogową. Z budżetu państwa ma zostać przekazana kwota w wysokości 3 mld złotych.

Jak tłumaczy rząd, konieczna jest budowa obwodnic na drogach wojewódzkich, na których odbywa się ruch tranzytowy, a także udzielenie wsparcia w budowie obwodnic na drogach wojewódzkich. Miałoby to być udzielane w ramach tzw. zadań obwodnicowych.

Dodatkowo ze środków miałyby być opłacane takie kwestie jak budowa, przebudowa i remont dróg wojewódzkich, powiatowych lub gminnych. Obecnie  nie jest to uwzględnione w funduszu.  Oprócz tego fundusz miałby finansować inwestycje, które poprawiłyby system przejść dla pieszych.

Przyjęcie projektu jest planowane na IV kwartał 2020 roku, a zmiany zaproponowano po postulatach samorządów, oraz ze względu na pogarszającą się sytuację finansową związaną z COVID-19.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c