Zmieniono zasady przyjęcia pacjentów do Szpitala Narodowego! Jak to teraz wygląda?

Dyrektor tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym przekazał, że zmieniły się kryteria przyjmowania pacjentów. Teraz są bardziej ogólnie i czytelniejsze dla lekarzy. 

Fot. Piotr Molecki/East News

Centralny Szpital Kliniczny MSWiA wydał komunikat dotyczący aktualizacji ogólnych zasad przyjmowania pacjentów do tymczasowego Szpitala Narodowego. Dołączono również komentarz dyrektora placówki, dr. Artura Zaczyńskiego. Jak wynika z informacji, można teraz przyjąć pacjenta bez pełnej diagnostyki radiologicznej. Teraz część diagnostyki, np. komputer płuc, można wykonać na miejscu, wykorzystując sprzęt, który jest w szpitalu tymczasowym. Jest też kryterium odnośnie stopnia zaawansowania zapalenia płuc, które obecnie jest ustalane indywidualnie z centrum koordynacyjnym.

„Dzięki temu mamy możliwość oceny, czy jesteśmy w stanie przyjąć pacjenta z jego obciążeniami i podjąć adekwatną decyzję odnośnie miejsca leczenia.”

-tłumaczy pismo. Dodatkowo, trzeba będzie posiadać dodatni test PCR lub Ag, który został wykonany  w ciągu ostatnich 5 dni. To wszystko oznacza, że zwiększone zostaną kryteria, a tym samym będzie można przyjąć do Szpitala Narodowego większą ilość pacjentów.

Pojawiły się również kryteria wykluczające z przyjęcia do szpitala. Są to między innymi ostre i przewlekłe stany kliniczne i choroby współistniejące, wymagające postępowania specjalistycznego, wykraczające poza dzialalność szpitala tymczasowego. Oprócz tego można odmówić przyjęcia pacjenta z niestabilnością krążeniowo- oddechową, chorobami psychicznymi, stanem upojenia alkoholowego lub stanem nadużycia substancji odurzających. Również inne choroby zakaźne i patogeny alarmowe wykluczają przyjęcie do placówki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c