Zmodernizowany basen w PKiN. Remont pochłonął 13 mln zł. Zobacz, jak wygląda teraz!

DSC_0685Basen w Pałacu Młodzieży był pierwszym tego typu obiektem po wojnie. Na otwarcie zmodernizowanego i wyremontowanego basenu przyszli nie tylko dziennikarze, ale także Hanna-Gronkiewicz Waltz, prezydent Warszawy i Sebastian Wierzbicki, które obecnie jest także wiceprezesem Pałacu Kultury i Nauki.

„W tym roku obchodzimy 60-lecie Pałacu Kultury i Nauki” – mówiła prezydent stolicy – „Remont basenu pochłonął 13 mln zł. Jest to dobry moment, by zobaczyć na co zostały przeznaczone te środki. Razem z obiektem w Pałacu Młodzieży Warszawa ma już 30 basenów. Remont był o tyle trudny, że Pałac Kultury i Nauki wpisany jest do rejestru zabytków. Pieczę nad nim musiał więc sprawować konserwator.” – dodała Hanna Gronkiewicz Waltz.

Została zachowana ta sama kolorystyka płytek ceramicznych w szatniach i łazienkach: biało-żółta w części damskiej, biało-bordowa w męskiej. Na podłodze położono, zgodnie z pierwowzorem, biało-szarą szachownicę. Zdobycie płyetek było nie lada wyzwaniem. Wykorzystano aż 4 000 sztuk. Widoczną dla użytkowników zmianą pływalni Pałacu Młodzieży, poza całkowicie nowym zapleczem higieniczno – sanitarnym, będzie sposób przelewu wody w basenie z bocznego na górny. Spowodowało to podniesienie lustra wody, które stało się krawędzią basenu, tym samym zmianę poziomów platform do skoków i trampolin o ok. 22 cm.

Zamontowano także system reflektorów oraz zwierciadeł rozpraszających, w celu doświetlenia lustra wody. Nowe są wszystkie systemy filtrujące wodę, wentylacja. Ważną częścią prac modernizacyjnych jest zastosowanie rozwiązań proekologicznych, polegających na odzysku ciepła z obiegu technologicznego, które będzie wykorzystywane do podgrzania wody. Oznacza to zmniejszenie zużycia energii ze źródeł nieodnawialnych.

Zainstalowanie windy zewnętrznej, platformy schodowej, jak również platformy spuszczającej niepełnosprawnych do wody, umożliwi osobom ograniczonym ruchowo pokonywanie barier architektonicznych budynku.

[Best_Wordpress_Gallery id=”5″ gal_title=”Basen PKiN”]

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.