Znacząco spadła liczba zajętych łóżek w szpitalach covidowych i osób podłączonych do respiratorów!

Jak wynika z raportu Ministerstwa Zdrowia znacząco spadła liczba osób przebywających w szpitalach przeznaczonych dla osób zakażonych koronawirusem. Mniej osób jest również podłączonych do respiratorów. 

Jak przekazał resort zdrowia, obecnie zajętych jest 18 899 łóżek przeznaczonych dla pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. W porównaniu do danych z poprzedniej doby liczba spadła aż o 311. Jak podkreśla Ministerstwo Zdrowia, łącznie łóżek dla chorujących na COVID-19 jest prawie 37 tysięcy. Oznacza to, że jedynie połowa wszystkich łóżek jest w tej chwili zajęta.

Zmniejszyła się również liczba osób podpiętych do sprzętu wspomagającego oddychanie. W tej chwili pod respiratorem przebywają 1 732 osoby, o 7 mniej niż w dniu wczorajszym. Łącznie dostępnych jest 3090 takich urządzeń.

Dzisiejsza dobowa liczba zakażeń wyniosła ponad 12 tysięcy przypadków. Jest to znaczący wzrost przypadków w porównaniu z dniem wczorajszym kiedy było ich zaledwie niecałe 7 tysięcy. W ciągu ostatniej doby zmarło 605 osób chorych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c