Znana aktorka oszukana „na policjanta”! Straciła ogromne pieniądze

Jak informuje PAP, znana aktorka filmowa i teatralna, który występowała m.in. w filmach Patryka Vegi, została oszukana metodą „na policjanta”. Agencja podaje też, że oszuści próbowali wyłudzić środki od innych znanych osób.

Fot. Warszawa w Pigułce

Z aktorką skontaktował się mężczyzna, który podał się za Arkadiusza Nowickiego. Powiedział, że jest policjantem, który bierze udział w akcji wymierzonej przeciwko oszustom bankowym i wmówił jej, że potrzebna jest jej pomoc. Kobieta została przez niego zmanipulowana i wpłaciła mu blisko 500 tys. zł.

To jednak nie pierwsza tego typu sytuacja. Podobne telefony otrzymały m.in. Lara Gessler, Anna Lewandowska i Agnieszka Hyży. Panie nie dały się oszukać i ostrzegają, by zachować czujność.

Policja ustaliła już kilka szczegółów. Oszuści kontaktują się z ofiarami z terenu Wielkiej Brytanii i tam też, według PAP, środki miały być wypłacane. Nie oznacza to jednak, że to jedyne tego typu oszustwo. Policja radzi, by w razie wątpliwości rozłączać się i zawsze przyjść na komisariat.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c