Znany biznesmen podejrzany o kierowanie grupą przestępczą

Założyciel jednego z największych zakładów mięsnych Henryk K. podejrzany o jest m.in o kierowanie grupą przestępczą oraz wyłudzenie VAT na kilkadziesiąt mln. zł. W sumie podejrzany jest o 10 przestępstw. 

Fot. Pixabay

Jak informuje Puls Biznesu, Henryk K. podejrzany jest o popełnienie 10 przestępstw, w tym kierowanie grupą przestępczą oraz wyłudzenie VAT.

Prokuratura zabezpieczyła majątek podejrzanego o wartości 12 mln. zł. Obecnie Henryk K. przebywa w Beunos Aires, gdzie został zatrzymany latem 2020 r. Trwają procedury związane z ekstradycją podejrzanego do Polski.

W odpowiedzi na pytania PB, prokuratura wyjaśnia, że zabezpieczone środki pochodzą z rachunku maklerskiego oraz część nieruchomości będących we władaniu podejrzanego. Zablokowane zostały również akcje i pieniądze na rachunku bankowym. Prokuratura Krajowa dodaje, że śledczy poszukują dalszego majątku.

Potentat mięsny podejrzany jest o kierowanie grupą przestępczą, pranie pieniędzy, przestępstwa skarbowe, tzw. zbrodnie vatowską, oszustwo kredytowe, oraz oszustwo w stosunku do mienia znaczniej wartości.

Grozi mu do 25 lat pozbawienia wolności. W sprawy zamieszanych jest 13 podejrzanych co do których prowadzone są osobne śledztwa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c