Znany developer na skraju bankructwa. Klienci zostaną bez mieszkania i z kredytem?

Upadek SK Banku miał daleko idące konsekwencje, które dopiero teraz wychodzą na jaw. Puls Biznesu poinformował, że Dolcan, jeden z większych developerów w kraju, który budował mieszkania w Warszawie i okolicznych miejscowościach stoi na skraju bankructwa. Jak to możliwe i co z klientami developera?

Fot. Dolcan

Fot. Dolcan

Puls Biznesu dowiedział się, że większość kredytów jakich udzielił SK Bank wpłynęła na konto firm luźno powiązanych z Dolcanem. W momencie upadku, bank wypowiedział umowy i zażądał natychmiastowej spłaty zobowiązań. Te, wynoszą łącznie aż 400 mln zł. Problemy finansowe firm wpłynęły na kondycję Dolcanu.

Na razie wiele inwestycji developera zostało wstrzymanych. Dolcan szuka kogoś, kto chciałby dokończyć inwestycje, jednak nie przynosi to efektu. Oznacza to, że póki co klienci zostają bez mieszkań i z dużymi kredytami. Sławomir Doliński, właściciel firmy jest w stałym kontakcie z zarządcą SK banku, który jest wyznaczony przez sad upadłościowy.

Więcej na ten temat możecie dowiedzieć się w najnowszym Pulsie Biznesu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c