Znany lekarz rodzinny zarażony koronawirusem. SANEPID szuka osób, które miały z nim kontakt

Starosta wysokomazowiecki Bogdan Zieliński poinformował na  Facebooku, że zakażony lekarz rodzinny pracował w  przychodni przy ul. Szpitalnej 2.

❗️❗️Mamy potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem w Wysokiem Mazowieckiem ❗️
Pisze i tym z konieczności ponieważ osoba ta jest znany lekarz rodzinny z ul . Szpitalnej 2. Ze względów oczywistych nie podaje danych personalnych ale wszyscy niemal w mieście o tym mówią i się nie mylą.
 Proszę wszystkie osoby które miały w ciągu ostatnich 2 tyg kontakt z Panem doktorem o zgłaszanie tego faktu do Sanepidu w Wysokiem Mazowieckiem gdzie będzie to weryfikowane

 Z oczywistych względów wszystkie gabinety lekarzy rodzinnych z ul Szpitalnej 2 zostały zamknięte na czas kwarantanny a wszyscy pacjenci mogą skorzystać w tym czasie z porad w Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem (szczegółowa informacja na stronie Szpitala).
 Na chwile obecna objętych zostało ok 50 osób kwarantanną z uwagi na kontakt z Panem Doktorem w tym 5 osób ze szpitala. Nasz szpital pracuje normalnie, nie są zamknięte żadne oddziały.
 W celu zwiększenia bezpieczeństwa personelu medycznego od dzisiaj przed szpitalem ustawiamy namioty celem wstępnej oceny chorych zgłaszających się do naszej placówki.
 Bardzo proszę o nie uleganie panice a jednocześnie błagam o stosowanie się do zaleceń dotyczących częstego i dokładnego mycia rąk, unikania spotkań i zachowania odległości a także stosowania na co dzień środków ochrony osobistej w postaci maseczek i rękawic.
#Zostańwdomu – pisze Bogdan Zieliński


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c