Znany piłkarz Michał Ż. usłyszał wyrok

Znany piłkarz Michał Ż. usłyszał wyrok za jazdę pod wpływem alkoholu. Obrona złożyła sprzeciw.

Fot. Новикова Юлия / soccer.ru, CC BY-SA 3.0 / Wikipedia

Do zdarzenia doszło 22 grudnia 2020 roku. Piłkarz na ulicy Miodowej w Warszawie przejechał na czerwonym świetle i uderzył w miejski autobus. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policja ustaliła, że Michał Ż. miał 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Sportowcowi zatrzymano prawo jazdy, a sprawę skierowano do sądu. Michał Ż. od początku nie wypierał się tego, co się stało. Wydał oświadczanie w którym wyraził skruchę. „Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla mojego braku odpowiedzialności i wyobraźni. Przepraszam wszystkich za moje zachowanie, szczególnie najbliższych oraz tych, którzy poczuli się zawiedzeni i rozczarowani moją postawą” – pisał.

Sąd wydał wyrok nakazowy, a więc bez udziału obu stron postępowania. Wymierzył piłkarzowi grzywnę w wysokości 20 tys. zł i dodatkowe 5 tys. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Penitencjarnej. Zakazał także prowadzenia pojazdów na okres 3 lat, które obowiązują od 22 grudnia, czyli od dnia w którym zatrzymano mu prawo jazdy.

Obrona sportowca nie zgodziła się z wyrokiem i zgłosiła sprzeciw. Jeżeli sprzeciw zostanie przyjęty, odbędzie się rozprawa z udziałem obrony i oskarżyciela, a sąd wyda nowy wyrok.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c